O projektu

stanek-1-wVedleSebe.cz - proč a nač

Internetový obchod VedleSebe.cz s výrobky z více různých chráněných dílen “pod jednou střechou” vznikl jako moje volnočasová aktivita a od roku 2009 zdarma prezentuje dílny neziskových organizací a jejich produkty. Já také zdarma vyřizuji agendu spojenou s prodejem výrobků.

Cílem tohoto dobročinného obchodu je pomoci sociálně prospěšným dílnám oslovit širší okruh odběratelů, než jsou schopné oslovit v krámcích, při trzích a podobných prodejních akcích. Protože většina zapojených dílen nemá na provoz vlastního e-shopu ani finanční, ani lidské kapacity, mají tak dílny skvělou příležitost prodat více výrobků s nulovou investicí a bez rizika ztráty. Díky úsporám i díky zprostředkování dalších zakázek pomáhá obchod VedleSebe.cz udržet chod dílen. Zde mají zejména malé dílny báječnou šanci se zviditelnit a zvýšit odbyt svých výrobků. Tím, že jsou z menších dílen, nejsou o nic horší. Jen dosud nebyly dostatečně vidět.

Bližší informace o jednotlivých dílnách najdete v sekci "Výrobci".

Dílny nejsou administrativou ani expedicí zatěžovány, zakázky až na výrobu kompletně řeší VedleSebe.cz, tedy osobně já - provozovatelka - Kristýna Mothejzíková. Některé oblíbené výrobky jsou u mne "skladem", jinak dílnám obratem tlumočím poptávku po výrobcích. Výroba na zakázku s okamžitou platbou má také pro většinu dílen velký význam i v tom, že poskytuje rychlou pozitivní zpětnou vazbu. Klienti chráněné dílny mají zpětnou vazbu - vidí, že je jejich práce potřebná a že je také oceněna. Např. u dílny, jejímiž klienty jsou lidé bez domova nebo v sociální nouzi, je taková zpětná vazba a hmatatelná finanční odměna velmi silnou motivací do další práce.

Prodej přes společný internetový obchod má pro dílny ještě další pozitiva: Společně mají různé výrobky lepší šanci oslovit kupujícího, který hledá výrobky mnoha odlišných typů. Jedna dílna nezvládne sama zpracovávat desítky různých materiálů a technik. Dílny se mohou intenzivně věnovat tomu, co jim jde nejlépe, a navzájem si nekonkurují, ale vhodně se doplňují!

Zákazník si tu vždy může být jistý, že nákupem podpoří některou z mnoha neziskových organizací. Tím, že se různé dílny sdružily v obchůdku VedleSebe.cz, má zákazník široký výběr a snadný přístup k výrobkům, i dostatek informací o dílnách, kterým pomůže. Výrobky pod hlavičkou VedleSebe.cz pomáhají dlouhodobě udržet provoz e-shopu a projekt dále vylepšovat.

Předem Vám děkujeme - dílny i já - za každou podporu, kterou našemu projektu poskytnete!

S úctou
Mgr. Kristýna Mothejzíková za všechny dílny pod jednou střechou VedleSebe.cz