Jazyk:  Čeština  English  
Měna:  

Strana 3

Podrobnosti k nakupování

Nákupní řád a informace o tom, co jsou to chráněné dílny a náhradní plnění
aneb jak svým nákupem pomůžete jiným a jak to pomůže Vám.

Nákupní řád

1. Všechny Vámi podané objednávky jsou brány jako závazné. Objednávku je možné zrušit do 24 hodin telefonicky na +420 608 337 329, popř. emailem a to odpovědí na potvrzení Vaší objednávky, které jste obdrželi na Váš email s uvedením předmětu „storno objednávky“. Máme-li pochybnosti nebo potíže s odbavením objednávky, vždy Vás včas informujeme a snažíme se najít nejlepší řešení - objednávku pak lze zrušit zcela nebo částečně.

2. Podáním objednávky potvrzujete souhlas s tímto nákupním řádem a zároveň s obecnými obchodními podmínkami obchodu VEDLESEBE.cz.

3. Vaší objednávku Vám potvrdíme formou e-mailové zprávy, která Vám bude doručena na adresu uvedenou ve Vaší registrační složce. Případně telefonicky na telefon, který jste uvedli v registraci.

4. V ceně zboží není uvedeno dopravné - je vždy vyčísleno v celkové ceně objednávky na základě Vaší volby způsobu platby a dopravy.

Zboží - volba variant a barev

Snažili jsme se pro Vás roztřídit zboží, jak to šlo. Volbu barvy apod. lze zvolit již při nákupu, volbu jiné vlastnosti, kterou nelze zcela jednoduše škatulkovat, můžete popsat v závěru objednávky, kde je prostor pro Vaše připomínky. Např. vybrali jste si batikovaný pytlík. Do Poznámky můžete napsat "prosím modro-žlutý s bílým vzorem" apod. Pokud máte jakékoli dotazy, kontaktujte nás, rádi pomůžeme.

Způsoby platby a dopravy

Náš obchod Vám nabízí prozatím dva způsoby platby – platbu převodem na náš účet (bankovním převodem) před dodáním zboží a platbu dobírkou České pošty.

Platba převodem na náš účet (platba předem) – Vaše objednávka bude expedována do 48 hodin od chvíle, kdy bude Vaše platba připsána na náš účet. Konečnou cenu objednávky - včetně poštovného - uvidíte před dokončením objednávky na stránce rekapitulující vaši objednávku. Platbu proveďte na účet č. 670100-2204137366/6210 u mBank, variabilní symbol je číslo objendávky. Pokud zvolíte dopravu "do 0,5 kg", i když zásilka váží víc (během objednávky se váha aktualizuje), budeme vás informovat a požadovat navýšení platby. Pokud si nejste jisti, zda jste zvolili správnou cenu dopravy, můžete si počkat na OSOBNÍ potvrzení vaší objednávky.

Platba dobírkou České pošty – zásilku zaplatíte při převzetí (doručuje Česká pošta), k ceně zásilky je připočítáno poštovné dle aktuálního ceníku. Konečnou cenu objednávky - včetně poštovného - uvidíte před dokončením objednávky na stránce rekapitulující vaši objednávku.

Náš obchod používá k zasílání vyexpedovaných zásilek služby České pošty - Balík do ruky: tyto zásilky jsou doručovány druhý den po expedici a stav jejích doručování lze sledovat na stránkách České pošty; nebo zaslání Obyčejně: doba doručení je běžne 3 - 4 pracovní dny.

O chráněných dílnách

Dodavateli obchodu VEDLESEBE.cz jsou převážně chráněné dílny. Jak pro Vás může být nákup jejich výrobků přínosný, kromě toho hřejivého pocitu, že bude jejich práce oceněna? Jste li firma, může Vás zajímat tzv. náhradní plnění. A co je to vlastně chráněná dílna? Vše se dočtete níže. O konkrétních dílnách, které dodávají zboží do obchodu VEDLESEBE.cz, se dočtete v záložce O dílnách.

DEFINICE chráněné dílny:

Dle ustanovení § 76 zákona č. 435/2004 Sb., o zaměstnanosti, ve znění pozdějších změn a doplňků je chráněnou pracovní dílnou pracoviště zaměstnavatele vymezené na základě dohody s úřadem práce a přizpůsobené pro zaměstnávání osob se zdravotním postižením, kde je v průměrném ročním přepočteném stavu (k výkladu tohoto pojmu viz níže) zaměstnáno nejméně 60% zaměstnanců. OSOBOU SE ZDRAVOTNÍM POSTIŽENÍM je pak dle ust. § 67 odst. 2 zákona č. 435/2004 Sb. fyzická osoba, která je

a) orgánem sociálního zabezpečení uznána plně invalidní – osoba s těžším zdravotním postižením,
b) orgánem sociálního zabezpečení uznána částečně invalidní,
c) rozhodnutím orgánu sociálního zabezpečení uznána zdravotně znevýhodněnou.

- - - - pro firmy - - - -

Co Vám můžeme nabídnout navíc za nákup produktů z chráněné pracovní dílny?

Náhradní plnění je jednou z alternativ, jak splnit požadavek daný ustanovením § 81 zákona č. 435/2004 Sb., o zaměstnanosti, ve znění pozdějších změn a doplňků, které nařizuje zaměstnavateli zaměstnávajícímu více než 25 zaměstnanců v pracovním poměru povinně zaměstnat z celkového počtu zaměstnanců 4% povinný podíl občanů se ZPS.
V případě, že zaměstnavatel tento povinný podíl nesplní
a) zaměstnáváním výše uvedeného potřebného počtu zaměstnanců v pracovním poměru, má možnost povinný podíl splnit
b) náhradním plněním, tedy odebíráním výrobků nebo služeb od zaměstnavatelů zaměstnávajících více než 50 % zaměstnanců, kteří jsou osobami se zdravotním postižením, nebo zadáváním zakázek těmto zaměstnavatelům nebo odebíráním výrobků chráněných pracovních dílen provozovaných občanským sdružením,47) státem registrovanou církví nebo náboženskou společností nebo právnickou osobou evidovanou podle zákona upravujícího postavení církví a náboženských společností 48) nebo obecně prospěšnou společností,49) nebo zadáváním zakázek těmto subjektům nebo odebíráním výrobků nebo služeb od osob se zdravotním postižením, které jsou osobami samostatně výdělečně činnými a nezaměstnávají žádné zaměstnance, nebo zadáváním zakázek těmto osobám, nebo
c) odvodem do státního rozpočtu (tato možnost však není dána zaměstnavatelům, jež jsou organizačními složkami státu nebo jsou zřízeni státem), nebo vzájemnou kombinací způsobů uvedených v písmenech a) až c).

Pokud sami nezaměstnáváte potřebný počet zaměstnanců se zdravotním postižením a chcete se vyhnout povinnosti dané ustanovením § 81 odst. 2 písm. c) zákona č. 435/2004 Sb., tedy povinnosti odvodu do státního rozpočtu, můžete tuto povinnost splnit jednoduše odebráním výrobků nebo služeb od chráněných pracovních dílen, tedy například od našich dodavatelů prostřednictvím obchodu VEDLE SEBE.cz.
Další informace o náhradním plnění obecně naleznete např. zde: http://www.cormen.cz/cormen/article?2
Chráněné pracovní dílny dodávající zboží pro náš obchod Vám mohou na požádání poskytnout doklad o náhradním plnění!

zpět
Start Accepting Credit Cards For Your Business Today!